Osobní a profesionální rozvoj jinak

Nabízíme dva kurzy pro všechny, kteří chtějí zažít něco unikátního a přitom se učit.

"Kůň je zrcadlem vaší duše a někdy nemusíte být rádi, co uvidíte. Někdy ale ano."
"Kůň je zrcadlem vaší duše a někdy nemusíte být rádi, co uvidíte. Někdy ale ano."

Chcete posílit své zdravé sebevědomí? Hledáte jistotu pro správné rozhodování? Potřebujete se zdokonalit v práci s lidmi?

Leadership s koňmi

7.6. 10:00 - 18:00 intenzivní kurz                                  pro zájemce navazující pobyt na ranči s koňmi (do 8.6. do 12:00)

Kurz zaměřený na rozvoj zdravého sebevědomí a práci s lidmi. Společně s koněm se postavíte každodenním výzvám. Naučíte se vnímat druhé a správně je motivovat. Najdete v sobě sílu a jistotu být respektovaným lídrem.

Pro lídry, manažery, ředitele a všechny, kteří se chtějí posunout ve své profesi nebo životě i pro ty, kteří si možná zatím netroufají jít naplno svým vlastním směrem.

 • Upevníte si své rozhodovací schopnosti,

 • zdokonalíte se v komunikaci s lidmi,

 • prohloubíte své sebevědomí a odvahu vykročit.

Kurz kombinuje zážitkové metody výuky leadershipu s prací s koňmi, jako učiteli. A možná po jeho absolvování vyrazíte svobodně svým vlastním směrem, stejně jako oni.

 

I  I  I  I  I  I  I  I  I  I  I  I  I  I  I 

Potřebujete si odpočinout? Doléhá na vás každodenní shon a stres? Chcete v sobě najít rovnováhu a naplnění?

Restart s koňmi

9.6. 10:00 - 18:00 intenzivní kurz                     pro zájemce navazující pobyt na ranči s koňmi (do 10.6. do 12:00)

Kurz, kde skrze koně nahlédnete do sebe sama, uvědomíte si, kdo jste, kde jsou vaše hranice, přičichnete k instinktům, které v sobě máte od pradávna. Naučíte se být tady a teď a nebát se dělat chyby.

Pro všechny, kteří chtějí poznat něco nového, oprostit se od každodenního shonu, od zažitých rituálů a najít nové cesty k rovnováze.

 • Nabídneme vám cesty jak se zbavit stresu a napětí,
 • jak klidně a rozhodně říct ne,
 • najdete svůj vnitřní klid a rovnováhu v každodenním životě.
Kurz kombinuje zážitkové metody výuky well-being s prací s koňmi, jako učiteli a partnery. A možná po jeho absolvování budete žít s radostí tady a teď, stejně jako oni.

       

"Když se pevně rozhodnu, kůň mě následuje."
"Když se pevně rozhodnu, kůň mě následuje."
"Hloubka sebepoznání byla neuvěřitelná"
"Hloubka sebepoznání byla neuvěřitelná"
"Uvědomil jsem si několik zásadních věcí, které mě ovlivní v dalším životě"
"Uvědomil jsem si několik zásadních věcí, které mě ovlivní v dalším životě"
"Jsem fascinovaný tím, že ten kůň opravdu pozná, jestli jsem k němu otevřený a nebo ne."
"Jsem fascinovaný tím, že ten kůň opravdu pozná, jestli jsem k němu otevřený a nebo ne."

Kurzy probíhají na unikátním místě, kde ještě najdete stáda koní na rozlehlých pastvinách. Žádné stáje a boxy. Jen volnost.

Jen na Ranči Ixion můžete pracovat s Mérenskými koňmi. Jejich specifikem je, že pocházejí z tvrdých horských podmínek, jsou přirozeně inteligentní, neboť musí umět přežít v divočině a strach je jejich nástrojem k přežití. Zároveň jsou však komunikativní, otevření k lidem a přátelští.

Na polosamotě u lesa kousek od Písku se na 26 ha popásá veké stádo černých koní. Aby se zde koně cítili jako doma ve Francii, jsou celoročně volně, venku na pastvinách, pouze v zimě se krmí senem. 

Je jedno, kde se právě nacházíte, na jaké úrovni seberozvoje či sebepoznání, zkušeností a dovedností. Na Ranči Ixion budete "tady a teď". Kůň bude Váš učitel, zrcadlo i parťák. Každý z nich je trochu jiný a my vybereme toho nejvhodnějšího pro vás. Po celou dobu budeme vaší podporou, přesně tolik, kolik budete potřebovat. Na závěr kurzu se podíváme přímo mezi koně, do stáda na volné pastvině.                                  

Ranč IXION - jediné centrum Mérenských koní v Čechách
Ranč IXION - jediné centrum Mérenských koní v Čechách
 • Bezpečí a indiviuální přístup vám zajistí 4 profesionální lektorky a koučky a 5 vlídných koní.
 • Metodika kurzu vychází z mezinárodně uznávaného programu Leaders of Tomorrow.
 • Maximální počet účastníků je 10 osob.
 • Místo konání - Ranč IXION v Chrastinách u Písku.
 • Zájemcům rádi nabídneme odvoz z Písku.
 • Po kurzu je možné ještě zůstat a užít si táboráku s opékáním špekáčků či sýrů.
 • Pro zájemce je možné prodloužení kurzu, nocleh na ranči a dopolední práci s koňmi - přivedení koně z pastviny, čištění, sedlání, vyjížďka do lesa, vypuštění koní zpět na pastvinu a společná reflexe u šálku kávy nebo čaje.
 • Doporučené oblečení - pohodlné sportovní a terénní, pevné a voděvzdorné boty, 
 • Po úspěšném absolvování kurzu získáte certifikát.

Cena: 4500,- Kč
zahrnuje 4 odborné lektorky, 8 hodin výcviku, individuální přístup, občerstvení a oběd.

Prodloužení kurzu o jeden den 1800,- Kč zahrnuje nocleh v chatce (vlastní spacák, popř. možnost zapůjčení lůžkovin + 100,- Kč), večerní grilování, snídani a 2-3 hod. práce s koňmi pod odborným dohledem.

Kontakt: Jana Ledvinová - jana@ledvinova.cz, 731 460 975,  Martina Jestřábová - info@rancixion.cz, 606 704 404


Lektorky a koučky

Jana Ledvinová
Jana Ledvinová

"Když se člověku zdá, že všechno jde špatně, pokouší se do jeho života proniknout něco zázračného"                                            Dalajláma

Náplní mé profese školitelky a koučky je učit se, pomáhat a předávat zkušenosti všem, kteří o to stojí. Ráda pracuji s lídry a osobnostmi. Společně pak můžeme udělat svět lepší. Důvěra, respekt, odvaha a směr jsou důležité pilíře leadershipu. Koně mě naučili, jak se o tyto pilíře opírat a nespadnout.


Tým expertů

Martina Jestřábová
Martina Jestřábová

"Nikdy ti není dán sen, aniž by ti zároveň nebyla dána moc jej uskutečnit."                                                                Richard Bach

Svůj život jsem spojila s koňmi před    22 lety. S jejich pomocí jsem překonala těžká životní období a vybudovala Ranč Ixion. Ranč se stal místem, kde se lidé setkávají, relaxují a stejně jako já nacházejí klid, harmonii a energii do běžného života. Předávat, ukazovat, pomáhat - to je mé poslání a můj smysl života. Dospělým i dětem, zdravým i nemocným.

Lucie Jestřábová
Lucie Jestřábová

"Pokud nalezneš vnitřní klid a rovnováhu, dokážeš cokoliv."                                                                                                        Santiago Dibla

Mezi koňmi jsem vyrůstala. Baví mě je pozorovat a s jejich pomocí jsem se naučila pricipy neverbální komunikace i pevného vedení. Jako trenérka často řeším komunikační problémy, strach nebo soustředění na přítomný okamžik. "Tady a teď, klidně, ale rozhodně", je základem vzájemného porozumění.

Dagmar Jašková
Dagmar Jašková

"Neobviňuj svět. Najdi řešení."                                                                                                                                                                             Sri Chinmoy

Baví mne komunikovat, pohybovat se a být v přírodě. Ráda předávám své zkušenosti a ráda se učím od jiných. Těší mne, když vše do sebe zapadá a účelně funguje. Vidím smysl v pomoci, v radosti a ve snaze na tom pracovat. Koně a ranč to všechno spojují.

Dobroděj, Eleanor, Goja, Galadriel, Unika, Jasmínka a další Mérenští koně vybraní podle vašich individuálních potřeb

Jdete do toho? Vyplňte přihlášku a je to:

Kurzy "Leadership s koňmi" Pořádá České centrum fundraisingu a Ranč Ixion.

Fotogalerie z kurzu: