"Je to nemožné, řekla pýcha. Je to riskantní, řekla zkušenost.

Je to zbytečné, řekl rozum. Zkus to, řeklo srdce."

In Natura * Přirozeně v přírodě     

Vzdělávání In Natura vychází ze tří základních pilířů, na kterých život na zemi stojí:

Diverzita - nekonečná rozličnost forem života. A stejně tak i různost lidí, kteří nás obklopují. Každý je jiný a každý má svoji pravdu. Jinakosti se lidé často bojí. Vznikají nedorozumění, konflikty a dlouhodobá zášť. A přitom stačí jen málo k pochopení toho že čím větší diverzita, tím jsou větší předpoklady pro zachování života a jeho rozvoj.

Rovnováha - neuvěřitelně křehké vztahy všeho se vším. V lidské společnosti se jí však dosud nepodařilo dobře vyladit. Blahobyt v nás přebíjí základní instinkty pro přežití. Zapomínáme, že zákony stáda se vztahují i na nás a že každý predátor potřebuje, aby jeho kořist byla hojná a zdravá. Někdy už ani nevíme co znamená "bohatství" a v touze po větším pohodlí se zabíjíme stresem, přejídáním a chudnutím mysli.

Dynamika - pohyb jako základ života vůbec. Ne, nejedná se jen o pohyb těla nebo mysli, i když jsou to návyky, které nám umožňují polnohodnotný život. Je to především postoj ke změně. Schopnost rozeznat zdravý zvyk či rituál od ubíjejícího stereotypu. Porozumění a smíření se s vlastním strachem a odvaha vykročit novým směrem.

Koncept vzdělávání In Natura - Přirozeně v přírodě využívá principy zážitkové pedagogiky obohacené o metody vycházející z přírodních dějů a zákonů. I člověk je součástí přírody a její zákony a moudrost účinně přispívají k tomu, abychom se naučili svobodně rozhodovat, rozvíjet a vytvářet rovnováhu mezi tím co chceme a co děláme.


Centrum In Natura nabízí:

Přirozený team building.

Každý tým je jiný a každý potřebuje pro svůj růst a stabilitu jiné podněty. Někdo preferuje trochu více adrenalinu, jinému se při slově "outdoor" ježí chlupy na hlavě.  In Natura nabízí celou škálu programů a zážitků. Týmové výzvy v přírodě, natáčení filmu, společnou práci, ale také třeba sbírání bylin, malin, hub ... a jejich zpracování. Vše sestaveno a doplněno o potřebnou teorii tak, aby se všichni v týmu cítili v pohodě a dosáhli společných cílů.

Rozvoj kreativity

Není snad lepšího učitele uvolněnosti a tvořivosti, než je příroda sama. Zážitkové programy jako je Land Art nebo Colourmaz uvolní tvůrčí schopnosti i v těch nejzatvrzelejších. Výsledky společné tvorby budou neuvěřitelné a v mnohých probudí odvahu objevovat nové cesty. Vytvoříte originální a hodnotnou výzdobu firmy, která vám i po návratu bude připomínat, co lze společně můžete dokázat.

Produktivní pohoda

WLB  (Work Life Balance) - je dnes téma pro většinu pracovních týmů. Kariéra, nebo rodina? Svoboda nebo jistota? Nezávislost a nebo sounáležitost? Na první pohled vypadá WLB jako kolbiště protichůdných postojů. A místo pohody přichází stres. Kurz vám pomůže podívat se na vyvážení vašeho života z jiného úhlu. Pomocí přírodních zákonů, které platí i na člověka, získáte nové nástroje a náměty, jak řešit podobná dilemata. A také si řádně odpočinete.


Kurzy i pobyty jsou nastavení pro pracovní týmy nejrůznějšího zaměření. Stmelení týmu, nastavení komunikačních toků, vytvážení vizí, strategické plánování, projektové řízení, prototypování nových produktů, kreativní řešení problémů ... před konáním akce se s vámi sejdeme a podle vašich přání a potřeb sestavíme program ušitý na míru.

Kurzy kombinují tradiční zážitkové metody výuky managementu s unikátní metodou In Natura. A možná ani nebudete vědět, že se něco učíte, ale přesto po jejich absolvování vyrazíte svobodně svým vlastním směrem. 

Lektoři: Jana Ledvinová, Jitka Jilemická, Magdalena Špačková

Počet účastníků: 5 - 15

Místo: Samota Chrobkov u Bechyně


Lucka

"Natáčení filmu bylo super! Smíchy jsem se přestala bát, že budu trapná."

Štěpán

"Nikdy jsem nevěříl, že dokážeme za jeden den vyrobit a vyudit takovou dobrotu."

Jana

"První dotyk štětcem byl jako skok do neznáma. Ale pak už to šlo. Nevěděla jsem, co je ve mně."